Beata Mazurek Podróże Moje podróże małe i duże :)

Beata Mazurek Podróże
Zamek Bolczów

Zamek Bolczów to malownicze ruiny położone w Janowicach Wielkich.

Do zamku nie jest tak łatwo trafić, ale w obecnych czasach kiedy każdy ma GPS nie powinien to być problem, wystarczy kierować się na ulicę zamkową bądź zapytać tubylców o drogę :)

Dla niezmotoryzowanych zamieszczam krótki opis jak trafić do zamku z zamki.net.pl

W mieście trzeba jechać cały czas główną drogą, aż do przejazdu kolejowego i za nim skręcić w prawo (tutaj znajduje się jedyny kierunkowskaz prowadzący do zamku). Po przejechaniu około 400 m należy skręcić w lewo w szeroką aleję wśród drzew, wykładaną kostką brukową (tutaj są już oznaczenia zielonego szlaku, którego trzeba się trzymać aż do zamku). Jechać aż do końca brukowanej alei, a następnie przeciąć główną drogę na wprost i wjechać w ulicę Zamkową. Nią prosto aż do końca asfaltu, tu zaparkować (jest miejsce na 2 samochody) i iść zielonym szlakiem przez las do zamku.

Droga do zamku może być męcząca dla niewprawionych turystów, pokonujemy ją mniej więcej w 30 minut.

Zamek moim zdaniem najlepiej zwiedzać jesienią, jego zdjęcia właśnie w tej porze roku skusiły mnie do wycieczki, niestety mi nie było dane znaleźć się tam w tym czasie. Na domiar złego zepsuł mi się aparat i musiałam się wspomagać najtańszym kompaktem kupionym w zastępstwie :(


Jeśli lubicie ruiny to polecam również Zamek Świny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie