Beata Mazurek Podróże Moje podróże małe i duże :)

Beata Mazurek Podróże
Zamek Orawski

Zamek orawski znajduje się na Słowacji w miejscowości Orawski Podzamok. Pod zamkiem kupujemy bilety i czekamy aż wpuszczą nas do środka na określona godzinę. W tym czasie możemy pożywić się w podzamkowej jadłodajni np. pysznym naleśnikiem.

Przewodnicy oczywiście mówią po Polsku, jednak ze względu na naszą grupę różną narodowościowo,  zgodziliśmy się na słuchanie w łatwym języku Słowackim, z dodatkami w języku Polskim dla trudniejszych zdań/wyrazów.

Zamek jest naprawdę niesamowity, składa się z dolnego, średniego i górnego zamku, pałaców, fortyfikacji i wież. W pomieszczeniach zamku ma swoją siedzibę Orawskie Muzeum z wieloma ekspozycjami. W najstarszych pomieszczeniach górnego zamku znajduje się ekspozycja archeologiczna.  Ekspozycja przyrodnicza jest umieszczona na dolnych piętrach środkowego zamku, a na górnym piętrze znajduje się ekspozycja etnograficzna. Historyczną ekspozycję tworzy kompleks średniowiecznych i renesansowych budynków zamku i ich pierwotne wyposażenie.

Będąc  w okolicy naprawdę warto go  zobaczyć, zdjęcia niestety nie odzwierciedlają jego prawdziwego uroku (kiepski sprzęcik)  ale wierzcie mi, sporo zamków widzieliśmy i z czystym sumieniem mogę polecić zwiedzenie  Oravskiego Hradu  :)

Wykorzystano tekst ze strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie