Beata Mazurek Podróże Moje podróże małe i duże :)

Beata Mazurek Podróże
Trzy Korony i Sokolica

Trzy Korony to najwyższy szczyt Pienin Środkowych należący do Masywu Trzech Koron. Wybraliśmy się na nie z Krościenka żółtym szlakiem  po jakimś czasie łączącym  się z niebieskim prowadzącym na Sokolicę.

My jednak trzymamy się żółtego, którym docieramy do Szopki z pięknym widokiem na Tatry.

Tutaj możemy odpocząć i nabrać sił przed dalszą drogą. Tutaj też szlak niebieski prowadzi na Górę zamkową, ale ją chcemy zaliczyć wracając ze szczytu, więc uparcie podążamy szlakiem żółtym. W końcu docieramy do metalowej kładki prowadzącej do naszego pierwszego celu. Na szczęście jesteśmy tu po sezonie więc nie ma kolejki i spokojnie możemy podziwiać widoki zanim dotrze do nas śledząca nas wycieczka szkolna.

Jest tu niewiele miejsca więc po krótkiej sesji fotograficznej schodzimy na dół niebieskim szlakiem dając innym szanse. Po drodze mijamy widok na Czerwony Klasztor (swojego czasu był on w planie wycieczki ale zrezygnowaliśmy z powodu zbyt dużej odległości nie wartej naszym zdaniem zachodu).

Mijamy Górę Zamkową, pod którą znajdują się ruiny Zamku Pienińskiego (spodziewaliśmy się czegoś więcej niż kilku kamieni). Podążamy dalej natrafiając na Sokolą Perć i docierając do punktu widokowego Czerteż, z którego podziwiać możemy Golicę, Sokolicę i Dunajec.

Idziemy dalej niebieskim szlakiem aż docieramy na Sokolicę, tutaj zobaczyć możemy piękną panoramę na Tatry

oraz znaną wszystkim reliktowa sosnę pienińską.

Do Szczawnicy chcieliśmy wrócić promem, niestety poza sezonem pływają one krócej i nie zdarzylibyśmy, więc udajemy się zielonym szlakiem z powrotem do Krościenka i busem do Szczawnicy.

Cała piesza trasa zajęła nam około 9 godzin  wykańczając  nas fizycznie, ale naprawdę było warto.

1 Responses to Trzy Korony i Sokolica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie